Незважаючи на новизну сфери альтернативної електроенергії, поступово у ній з’являється велика кількість нових «гравців». Інвестори з задоволенням користуються пільгами і створюють нові площі, де розміщена велика кількість сонячних батарей. Лише 2020 року збільшення джерел альтернативної енергії збільшилося на 18%. В Україні збільшення є також, але мінімальними темпами. Справжньою проблемою стала війна.
Поточний стан ринку
Застосування нових технологій альтернативної енергетики є величезним плюсом для багатьох країн. До того ж з’явилися нові можливості та вдосконалені батареї, здатні приймати та акумулювати набагато більше електрики. Альтернативна енергетика використовується як у рамках великих підприємств, так і приватних інвесторів, які розміщують батареї на дахах будинків.
Активно застосовується експлуатація мобільних станцій, що дозволяє забезпечити електрикою заміські будинки, котеджі та дачі у тих районах, де немає відповідної інфраструктури. Тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/rinok-sonyachnoi-elektroenergii-v-ukraini-i-ii-prodazh-na-birzhi/ про це можна докладно прочитати багато цікавої інформації. Також там є багато корисних даних щодо продажу електроенергії на Українській енергетичній біржі.
«Зелений» тариф
Упродовж останніх 12 років працює так званий «зелений» тариф, за допомогою якого виробники альтернативної електроенергії отримують пільги та можуть продавати створений ресурс державі. У 2018 році станції виробили 1 545 МВт, але у 2019 році цей показник зріс утричі. Це показує реальну вигоду та переваги від застосування інструментів альтернативної енергетики.
У 2021 році загальний обсяг складає 6873 МВт, а домашні виробники із застосуванням невеликих станцій виробили 780 МВт. Акумулювання з подальшим продажем є чудовим інструментом заощадити для великих домашніх володінь. За наявності вільних грошей багато хто рекомендує придбати сонячні панелі.
Торги на українській біржі
Продати чи купити сонячну енергію може кожен охочий, скориставшись можливостями Української енергетичної біржі. Тут є відповідний функціонал та можливості, прості інструменти з гарантією високого рівня безпеки. Зрозуміла та прозора процедура виключає будь-які домовленості та сумнівні угоди.
Попередньо потрібно лише пройти акредитацію та сплатити грошові внески, подані як гарантійний внесок та за обробку наданої інформації. Процес торгів проходить для всіх однакового, а для організації аукціону має бути як мінімум два учасники.
Наслідки впровадження електронної торгівлі
Біржова торгівля є великою перевагою для всіх сторін. Продавці можуть продати за більшою ціною, а покупці можуть вибирати лоти в будь-якій кількості, попередньо оцінюючи умови та характеристики запропонованого товару.
Ліцензійна Українська енергетична біржа також є надійним посередником, тому що група моніторингу виключає будь-які проблеми та блокує сумнівних учасників. Про порушення також можуть повідомляти самі учасники торгів.